Почетна

 

 

 

Ланци за снег со гребалка гратис !!!

Промоцијата се однесува само за продажните места на Макпетрол во Македонија. Бидете подготвени!

 

 

Сите активни акции

 

Ланци за снег со гребалка гратис!!!
Промоцијата се однесува само за продажните места на Макпетрол во Македонија.Бидете подготвени!


НОВИ АРТИКЛИ ДИСКОВИ И ДИСК ПЛОЧКИ ЗА КОЧНИЦИ ОД БРЕНДОТ ФИБА

 

НОВИ АРТИКЛИ ВО НАШИОТ АСОРТИМАН

ФИЛИПС лонг лајф ксенонски сијалици ви овозможуваат да возите со доверба благодарение на гаранцијата која трае до 7 години. Опремете го Вашето возило со Ксенон Лонгер Лајф и можете да возите без грижи дека сијалицата ќе ве изневери. Филипс лонгер лајф по правило доаѓаат со 4 години гаранција. Со едноставната регистрација он лајн автоматски можете да ја продолжите вашата гаранција за екстра 3 години бесплатно. Можете да бидете безгрижни за наредните 7 години .

Доколку ви се потребни повеќе информации за артиклот ве молиме контактирајте не .

 

Добар ден,

Би сакале да ви се заблагодариме за Вашето присуство на нашата Презентација.

Презентацјата се оддржа со цел промоција на новите брендови ремени ,CONTINENTAL CONTITECH I ROULUNDS ( Контитеч и Роландс) , кои во иднина ќе бидат дел од нашиот асортиман.

Презентациите ги водеа г-динот Оливер Рајиќ и г-динот Боштјан Пердан, представници на Континентал-Контитеч. Тие се поддржувачи на овој настан, кој без нив не можеше да се случи.
Презентацијата се одржа со цел да ве запознаеме со новите брендови кои ќе станат достапни на нашиот пазар, со нивниот целосен асортиман, производната програма и секако, и најважно со нивниот квалитет.
Како што вие познато, со превземањето на Вејанс Технолоџис (Veyance Technologies ) ,највеќе познат со брендот Гудјер(Goodyear) ,од страна на Континентал Контитеч(Continental Contitech) , и ние компанијата Фели-ас, станавме дел од тоа здружување и ребрендирање, со што, горди сме, што на нашите ценети клиенти, повторно ќе им го овозможиме најдоброто – најпознатите светски брендови на ремени.
Од оваа презентација се надеваме дека сите ќе имаме бенефит, се запознавме со техничките карактеристики на ремените, нивната апликација во автомобилскиот и индустрискиот сектор, а со тоа полесно ќе ги разбереме барањата на нашиот пазар и нашето стопанство.
Ние сме горди на фактот што сме официјални застапници за Македонија на еден светски бренд во областа на автоиндустријата,земјоделската механизација и индустриските капацитети ,и сметаме дека во иднина нашата соработка ќе биде уште поуспешна, а сите ние ќе имаме придобивка од подобрата продажба и задоволните купувачи.
Во име на компанијата Фели-ас и Континентал Контитеч, Ви се заблагодарувам што дојдовте.
Фехим Саитовиќ
Директор и сопственик
Фели-ас
Скопје

Согефи Про

Филтери за автобуси и камиони од Согефи групацијата

Согефи Про покрива 92% од Автобускиот и Камионскиот парк во Европа со повеќе од 500 различни филтери.

Комплетен асортиман на производи:

  • Филтери за воздух
  • Филтери за масло
  • Филтери за гориво
  • Филтери за кабина
  • Филтери за хидраулика
  • Вода
  • Уреа

Согефи и оригинален добавувач на водечките производители на Комерцијалните возила. Согефи Ви овозможува ОЕ квалитет за Афтермаркет. Некои од оригиналните филтери за произведени во Согефи групацијата:

Воздушни филтери за DAF, DAF LF 45, DAF LF 55

Филтери за масло за Ивеко, EuroCargo I, EuroCargo II, EuroCargo III

Филтери за хидраулика за Мерцедес Бенз Sprinter

Истите филтери се спремни и за афтермаркет во производната линија на Согефи про ОЕ филтери.

 

 

Lumileds Official Distributor Certificate 2016

 

 

Нови артикли во нашиот асортиман

Почитувани клиенти,

Со задоволство сакаме да ве информираме за новите артикли ПАТОСНИЦИ од нашиот реномиран партнер ЛАМПА СПА Италија во нашиот асортиман:

Кликнете овде за да ја погледнете комплетната понуда на ЛАМПА патосници од нашиот асортиман

 

LED Day Light 4

Ви ја представуваме најновата Лед технологија за подобра безбедност и подобра  видливост,
Создадена за долготрајна  употреба и со помала потрошувачка на енергија

  • Одговараат на сите возила
  • Се што ви е потребно во комплетот
  • Лесни за монтажа

 

Обезбедени инструкции за монтажа следете го  линкот

http://www.led-drl.co.uk/cars/

Или посетете не за да го видите тестерот


 

Архива на новости

Добредојдовте

Добредојдовте на нашиот веб сајт. Овде сме да Ви помогнеме да го одберете најдоброто. Се надеваме ќе успеете да го најдете она што го барате, а доколку имате некој проблем ќе не контактирате.

Со почит, Фели Ас

Контакт

Дрезденска бр.19 Ламела 1, Лок. 1 и 2
Скопје
Македонија
1000

feli@t-home.mk
Тел: +389 (0)2 30 61 239,
Факс:+389 (0)2 30 61 129
Моб: +389 (0)72 222 627, (0)72 252 500
http://www.feli-as.com

Online статус

Посетители

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес8
mod_vvisit_counterВчера21
mod_vvisit_counterОваа седмица8
mod_vvisit_counterОвој месец2077
mod_vvisit_counterВкупно806482